Сончево со слаб до умерен ветер од северен правец

Сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 8, а максималната ќе достигне од 19 до 25 степени.

Во Скопје сончево со слаб ветер од северен правец.Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне до 24 степени.

Продолжува периодот на стабилно, претежно сончево и релативно топло време.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.