Сончево со студено утро и благ пораст на дневната температура 

Во четврток во Македонија не се очекуваат поголеми промени на временските услови, ќе се задржи сончево со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

И денска утрата се студени, температурите Наутро и утре студено со утринска температура од 0-та на високите места до 9 степени во јужните области, а преку ден од дневните максомални температури ќе достигнат соодветно меѓу 17 до 25 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината денеска, исто така, ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура е до 5 а дневната ќе се искачи до 23-от Целзиусов степен.