Сончево со умерена облачност

10

Времето во Македонија во саботата ќе биде облачно и релативно топло. Во утринските часови по одделни котлини има појава на магла, а олж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Минималната температура е во интервалот од 7 до 13, а максималната ќе достигне од 16 до 24 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината денеска претпладне магливо со појава и на ниска облачност, а од пладневните часови сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура се спушти до 10, а максималната ќе достигне до 18 степени.

Во следните денови ќе се задржи претежно стабилно и релативно топло време. Во претпладневните часови по котлините ќе има појава на магла или значителна ниска облачност. Благо опаѓање на температурите ќе има од средината на наредната седмица

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.