Сончево со умерена облачност

Денеска ќе проевладува сончево време со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер претежно од североисточен правец.

Утринските температури се движат од 9 до 18, додека максималните дневни соодветено ќе бидат во интервалот меѓу 18 и 30 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, и температура до 28 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.