Сончево со умерена облачност, можен краткотраен дожд

60

Во недела во Македонија времетo ќе биде сонево со умерена облачност, а околу пладне и пладне со краткотраен локален дожд и ретки грмежи.

Утринските температури се движат од 12 Целзиусови степени во планинските регион на западот и истокот од земјата, до 18 степени на крајниот југ. Максималните дневни температури ќе се движат од 25 до 32 степени. Во Скопје и околината максималната дневна температура ќе се искачи до 29-от степен.

Денеска и во понеделник нестабилноста на времето со повремени поројни дождови и грмежи ќе се намали. Претежно во планинските региони ќе има услови за појава на краткотраен дожд во недела со ретки грмежи. Од понеделник ќе преовладува претежно стабилно време со повремено зголемена облачност.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.