Сончево со услови за умерен ветер попладне

11

Во нашата земја денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, попладне во западните планински подрачја со услови за умерен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 28 до 35 степени.

Во Скопје и околината сончево време, со температура до 30 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.