Сончево време, со температура до 17 степени

12

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во јужните делови ќе биде пооблачно. Ќе дува умерен североисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 6 степени, а дневната од 7 до 17 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала облачност и утринска температура до 3 степени, а дневна до 17 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.