Сообраќајка на патот Делчево – Македонска Каменица

Поради сообраќајна несреќа, сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица кој е дел од магистралата А3 кај месноста Каменички рид, се одбива по една лента. Како што јавуваат возачи, во несреќата учествувале товарно возило камион и џип.

Според првичните информации, во несреќата нема потешко повредени лица.

– Во несреќата џипот е целосно оштетен, додека камионот се наоѓа на едната страна на коловозот заради што сообраќајот се одвива по една лента – велат возачи.

Увид на лице место вршат од полицијата, од каде повеќе детали најавија во текот на денот.