Сообраќајка на патот Струмица-Радовиш, сообраќајот за товарни возила во прекин

100

Заради сообраќајна незгода која се случи вечерва по 17:00 часот на патот Струмица – Радовиш, кај селото Владевци, повеќе од еден час беше во прекин сообраќајот за товарни возила.

Според портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, во сообраќајката учествувале две патнички возила. Повредени и загинати нема, а причинета е само материјална штета.

На местото на незгодата увид извршила полицијата и по завршувањето сообраќајот повторно е нормализиран.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.