Сообраќајот на патот Маврово-Дебар кај Ростушко Анче во прекин во двата правца

Сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар кај м.в Ростушко Анче, од 18:45 часот е во прекин во двата правца.

Кaко што соопшти АМСМ, прекинот во одвивањето на сообраќајот е поради случена сообраќајна незгода.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.