-5.6 C
Skopje
среда, јануари 20, 2021

Сообраќајот Штип-Делчево кај Компосара пренасочен преку Кочани

22

Поради изведување на градежни работи од изутринава во осум часот целосно е прекинат сообраќајот на магистралниот пат А-3 Штип-Делчево на потегот од местото викано „Компосара“ до „База Гранит“.

Прекинот на сообраќајот ќе трае до 15 часот попладне, а до тогаш ќе се пренасочува преку Кочани, соопшти АМСМ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.