8 C
Skopje
понеделник, февруари 24, 2020

Сообраќајна несреќа кај Галичник, едно лице тешко повредено

76

На 13.07.2019 година околу 14,30 часот на регионалниот пат Маврово – Галичник се случила сообраќајна незгода помеѓу патнично моторно возило „опел корса“ со скопски регистарски ознаки управувано од 38-годишниот С.Б од Скопје, и патничко моторно возило „дачија логан“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 57-годишниот В.Ф  од Скопје.

В.Ф се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен е во болницата во Гостивар. Увид извршила увидна екипа на Полициската станица Гостивар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.