Сообраќајот во земјава се одвива нормално

Сообраќајот на речиси сите патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

На регионалниот пат Пробиштип – Кратово на влез во Кратово, воведена е забрана за движење на автобуси и товарни моторни возила со тежина над 7,5 тони.

На патниот правец Радовиш – Конче сообраќајот се одвива по една коловозна лента и е воведена забрана за движење на тешки товарни возила.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.