Сопружници пронајдени мртви во својот дом во Кратово

264

Итната медицинска помош пријавила во Одделението за внатрешни работи Кратово дека на улицата „Глигор Пазавански“, во својот дом, во помошна просторија во дворот од куќата, биле пронајдени починати 67-годишниот М.И. и неговата 66-годишна сопруга Д.И.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а како што е наведено во полицискиот билтен, извршен бил увид на местото на настанот и по наредба на Јавен обвинител телата на починатите биле дадени на обдукција.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.