Сопственикот на Пинк се огласи по објавата дека починал

Сопственикот на ТВ Пинк, Жељко Митровиќ се огласи на социјалната мрежа Твитер откако повторно се појави вест дека тој починал.

-Вистина е, умрев. Сега треба да ви е*ам мајка од царството небесно, напиша Митровиќ.

Потсетуваме, ова не е прв пат оваа страшна вест да се појавува на социјалните мрежи, а Митровиќ секој пат мора да демантира. Ваквите вести и злоупотребата на социјалните мрежи им штетат на луѓето за кои се пишува, но и на членовите на нивните семејства и обожаватели.