Соседите со кабел го претепале до смрт тригодишното девојче

230

Соседите го претепале до смрт детенцето кое беше пронајдено мртво. На мајката и јавиле дека паднало по скали. Таа веднаш се вратила од работа и повикала брза помош, но лекарите само констатирале смрт.
Обдукцијата покажала дека тригодишното девојче имало крварење, повеќе повреди на внатрешните органи и неколку скршеници.Од извори во истрагата, Алфа дознава дека било претепано со електричен кабел.

Полицијата уапси 34 годишен маж кој е првоосомничен и неговата 23 годишна сопруга која е второосомничена.

Се товарат за убиство, односно помагање.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.