Совети за жените кои никогаш не добиваат оргазам од партнерот

627

Жените треба да уживаат во спалната соба, подеднакво како и мажите.

Треба да му се радувате на времето за секс и да уживате во целото внимание што го добивате притоа.

Совети за жените кои никогаш не добиваат оргазми од партнерите:

1. Не треба само вие да бидете тие што даваат орален секс.

2. Не треба да бидете со некој што не сака да вложи напор за да ве задоволи.

11-soveti-za-zhenite-koi-nikogash-ne-dobivaat-orgazmi-od-partnerite-02.jpg

3. Не треба да се помирите со врска во која само самите можете да се доведете до оргазам.

4. Ако вие научивте што го возбудува него и тој треба да научи што ве возбудува вас.

5. Не смеете да си ги намалувате критериумите во врската, дури и кога е сексот во прашање.

11-soveti-za-zhenite-koi-nikogash-ne-dobivaat-orgazmi-od-partnerite-03.jpg

6. Не треба да ги броите минутите до крајот на сексот.

7. Не треба да лажете дека ве боли глава или имате менструален циклус само од желба да го избегнете сексот.

8. Не треба да останувате со некој што е себичен во креветот, сигурно е себичен и надвор од него.

11-soveti-za-zhenite-koi-nikogash-ne-dobivaat-orgazmi-od-partnerite-04.jpg

9. Не се срамете да побарате подолга предигра.

10. Не се плашете да кажете точно што сакате.

11. Не треба да се чувствувате како сексот да е работа.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.