Советници се истепаа во Општина Охрид

49

Дваесет и петгодишниот Џ.М., советник во Советот на општина Охрид, во охридската полиција пријавил дека вчера околу 14 часот, додека извршувал работни задачи во oпштина Охрид физички бил нападнат од Н.У., исто така советник во Советот на општина Охрид.

Пo целосно документирање на настанот против Н.У. ќе биде поднесенa соодветна пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.