ЈСП од утре ќе вози по зимски возен ред

Автобусите на ЈСП Скопје од утре, сабота (02.09.2023) ќе возат по зимски возен ред.

Оваа измена е во согласност Одлуката за линиски превоз на патници во град Скопје, според која јавниот превоз ќе функционира по делничен зимски возен ред.

Возниот ред е достапен на веб страницата www.jsp.com.mk.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.