Спасов: Државата ќе продолжи да се развива и да оди напред на чело со Никола Груевски

120
спасов

-Ако можат уште толку ќе ја држат земјата во заложништво, уште толку ќе да држат земјата во криза. Да им порачаме на овие луѓе овде да бидат храбри да ги отфрлат неоснованите приговори, државата да продолжи да се развива, да оди напред и Никола Груевски ќе ја формира новата Влада, изјави вечерва Диме Спасов пред седиштето на ДИК.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.