4 C
Skopje
недела, март 7, 2021

Спасовски не чувствува одговорност за бегството на Мијалков

40

Јас ќе истакнам дека за да се чувствува одговорност треба да направите пропуст намерен на овие насоки кои што се дадени, ова денеска преку прес-конференција го истакна Оливер Спасовски.

Министерот за внатрешни работи додава дека според хронологијата на настани МВР постапило веднаш од моментот на добивање на нашите информации.

-Ние мораме да ја бараме одговорноста во непостоењето на целосниот систем, јас тоа го укажам и претходно, доколку не се среди целосно системот и доколку имаме вакви сериозни пропусти во делот на системот тогаш секако дека ќе имаме вакви настани кои што ќе ни се случуваат, вели Спасовски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.