Спасовски: Приоритет на оваа Влада е организирање на фер избори

20

Приоритет на оваа Влада е да обезбеди услови за одржување на фер и демократски избори кои на граѓаните ќе им овозможат избор на нова легитимна Влада, рече претседателот на техничката влада Оливер Спасовски на прес конференцијата одржана пред малку во владата.

Прес конференцијата на премиерот Спасовски ја следеше Андријана Лазова.

Премиерот Спасовски очекува сите недоразбирања во МВР да бидат надминати

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев побара мислење од Државната изборна комисија за назначувањето на прв човек на СВР Скопје, кога можеме да очекуваме одлука?

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.