Спасовски забошотуваше инциденти, а новиот министер покажа дека нема привилегирани

Фејсбук објава на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки:

„Епа има разлика!

За разлика од времето на Оливер Спасовски и СДС, кога директно од министерот се забошотуваа инцидентите во кои полициски службеници беа малтретирани и исфрлани од полициска станица, тепани за време на вршење на сообраќајна контрола, кога со службени возила на МВР синови на високи партиски функционери бегаа од полицијата, кога со полициски флешери на приватни возила имавме дивеење на улиците повторно од истите такви ликови, кога полициски службеници „се удираа” од пајак, нашиот министер за внатрешни Панче Тошковски покажа дека нема компромис со законите и нема привилегирани.

ЈО веднаш да го расчисти инцидентот.

Во државата мора да воведеме ред и секој да го почитува правниот поредок“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.