Спасувачка драма – автомобил падна во морето во Неа Мудања

Вистинската драма се одвивала утрово, на плажата Неа Мудања на Халкидики, кога во морето бил најден автомобил.

Возилото завршило во вода бидејќи, најверојатно, возачот не ја повлекол рачната сопирачка, јавуваат медиумите.

Во инцидентот за среќа нема повредени

Возилото во текот на денот беше извлечено.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.