Специјалците на МВР апсеа во Арачиново, бил нападнат полицаец

На 03.09.2022 во 23.20 часот во с. Арачиново, скопско, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.О.(44) од с.Арачиново затоа што околу 21.30 часот во с.Арачиново физички нападнал полициски службеници кои вршеле службени задачи. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.