ВИДЕО: Објавен спот за новата Бонд песна

Објавен спот за новата Бонд песна. Откако новата Бонд песна се искачи на првото место на топ листата се појави и спот за неа. Песната “Writing’s On The Wall” на Сем Смит е снимена за најновото продолжение на Џејмс Бонд.

Во овој видео спот се опфатени и нови сцени од филмот „Спектар“, а меѓу нив и една страсна сцена во која го гледаме старсниот бакнеж меѓу агентот 007 (Даниел Крег) и новата Бонд девојка (Моника Белучи).

Забележително е и тоа дека во овој спот има многу малку акциони сцени, што е необично за еден видео спот за Џејмс Бонд и за што беа упатени поголем број критики од страна на обожавателите.

Видео спотот за песната “Writing’s On The Wall” беше снимен под режисерската палка на Лук Монаган. Инаку ова е негова втора соработка со Смит, претходно го режираше спотот за песната “I’m Not The Only One”.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.