19 C
Skopje
сабота, септември 19, 2020

Спречена катастрофа кај Качанички Пат (ФОТО)

242

Во 11:45 добиена е дојава за запалена Асфалтна Базната станица на ГРАНИТ на излез од Скопје кај Качанички Пат.

БППЗ-Скопје со БРЗА интервенција не дозволи палење на надворешните резервоари со Мазут и настанување на поголема штета и на Базната Станица и на околината.

На Пожарот интервенираа 7 ПП-Возила и 17 – Пожарникари.

Пожарот е локализиран и нема опасност

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.