Срби нападнале македонски граѓани во Струга

На 08.08.2021 околу 02:00 часот во полициската станица Струга, пријавено е дека пред Дом за култура во Струга, К.Л.(50), Ј.П.(23) и М.Н.(44), сите од Струга, биле физички нападнати од повеќе лица од Република Србија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.