Средношколците од Тетово и од Гостивар ќе продолжат онлајн до 20 септември

10

Наместо до 14 септември, наставата во средните училишта во Тетово и во Гостивар ќе се одвива онлајн до 20 септември, како една од мерките за спречување на ковид-19.

Од владината прес-служба соопштија дека Владата на денешната 106 седница донесе одлука наставата во средните училишта во Тетово и во Гостивар да продолжи да се изведува онлајн до 20 септември наместо до 14 како што беше планирано со претходната одлука

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.