15 C
Skopje
понеделник, март 30, 2020

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: На твојата фамозна алатка за пријавување притисок за една година имаш само 8 пријави, а јас дневно добивам по толку

114

Дополнителниот министер за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека не е точно дека не сакала да биде дел од објавата на алатката.

-Слушам вчера Дамјан ме прозива дека не сум сакала да бидам дел од објавувањето на алатката. Министер, алаткава не ти е нова (ја имаш од минатите избори) и нормално дека нема да ги повикам вработени заедно со тебе да пријавуваат притисок, зошто ти на твојата фамозна алатка за една година имаш 8 пријави, јас по толку добивам дневно од шерифите кои ти ги контролираш, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.