Сопственик на српска телевизија пронајден мртов

134
Сопственик на српска телевизија пронајден мртов

Сопственикот на телевизијата „Делта“ од Нови Сад, Драган Џукиќ е пронајден мртов во својот стан.

Според првичните информации на српските медиуми, познатиот сопственик починал од срцев удар.

Тој освен како сопственик на телевизијата  и е познат на јавноста и по својата кандидатура за директор на РТС.

Зад себе остави сопруга и две деца.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.