Стартува новата ракометна сезона

Со четири натпревари во рамки на првото коло денеска официјално почнува новата сезона во македонската ракометна Суперлига.

Актуелниот шампион Вардар 1961 ја почнува одбраната на титулата на гостински терен против Вардар Неготино со почеток во 18:30 часот, додека во истиот термин Прилеп е домаќин на Алкалоид.

Од 19:30 часот на програмата се пресметките меѓу Бутел – Охрид и Радовиш – Јуниор, додека в недела Струга е домаќин на Куманово.

Лигата брои вкупно 16 екипи поделени во две групи.

Првите четири тимови по регуларниот дел ќе продолжат да разигруваат за титулата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.