Стефанова не се согласува Камчев и Панделевски да добијат временипасоши

54

Обвинителката Лиле Стефанова дала негативно мислење до Основниот кривичен суд во однос на барањата на Орце Камчев и Цветан Панделевски да добијат времени пасоши. Мислењето до судот е испратено утрово.

Тие се осомничени во случајот „Империја“, а Камчев бараше продолжување на времениот пасош поради службени патувања, додека Панделевски за лекување.

Камчев претходниот пасош го доби од специјалната обвинителка Катица Јанева и тоа во период за кој се однесува случајот„Рекет“ каде е осомничена ексшефицата на СЈО.

По испратеното негативно мислење од Стефанова, сега судот треба да пресече дали двајцата бизнисмени ќе добијат времени пасоши или не.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.