СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ш.И. (28) од Тетово

33

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ш.И. (28) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 11.03.2019 на ул. „Благоја Тоска“ во Тетово полициски службеници извршиле претрес во стан во кој престојувал С.Ч.(28) од Тетово, при што пронашле и одземале марихуана, која претходно ја набавил од пријавениот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.