13 C
Skopje
недела, септември 20, 2020

Стојаноска од Гостивар: Со обнова до проектот еден денар за спортот и еден денар за културата од акцизите за нафта и нафтени деривати

20

Денес носителот на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска ја посети општината Гостивар и порача дека по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт ќе започне реализација на проектот еден денар за спортот и еден денар за културата од акцизите за нафта и нафтени деривати.

-Денешнава претпладневна агенда ја започнавме со организација на Унијата на жени на Гостивар и учествувавме во еден спортски марш. На овој марш жените на Гостивар дадоа поддршка за спортот и за младите. ВМРО-ДПМНЕ во својата програма „Обнова“ се обврзува дека ќе издвојува еден денар за спортот и еден денар за културата од акцизите за нафта и нафтени деривати, истакна Стојаноска.

Стојаноска додаде дека тоа се оние акцизи кои што СДСМ за само три години владеење дури два пати ги покачи.

-Го трчаме последниот круг од нашиот марш до победата. И секој ден сме се побројни и се погласни, обновата доаѓа. ВМРО-ДПМНЕ победува, порача Стојаноска.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.