Стојаноски: Собраниската Комисија за финансирање и буџет оствари средба со претставници на МФ на САД

Денеска како собраниска Комисија за финансирање и буџет остваривме средба со претставници на Министерството за финансии на САД, информираше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски.
-Со претставниците Шила Бекет и Сета Вандергрифт разговаравме за управувањето со јавните финансии, буџетскиот процес и надзорот над трошењето на народните пари. Укажавме дека неопходни се посуштински промени со цел Собранието, а особено Комисијата за финансирање и буџет да добие поголема можност да врши надзор за тоа каде се трошат народните пари, пишува Стојаноскина Фејсбук.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.