Стојановска го спореди владиниот закон за обвинителство со торбата „Луј Витон“

38

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на својот Фејсбук профил сподели статус и фотографија од Собранието на Република Македонија каде пратеничката Дафина Стојановска донесе торба „Луј Витон“ како потсетник за власта која се уште не ја пронајде каде е веќе со месеци.

-Дафина!
Пратеничката Дафина Стојановска го спореди владиниот закон за обвинителство со торбата “Луј Витон”, полна со пари, која власта сеуште не ја пронајде каде е!, напиша во својот статус Стоилковски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.