Стојкова Серафимовска: ВМРО-ДПМНЕ се обврзува за проекти наменети за деца, млади, социјален подобар живот на сите граѓани на Македонија

19

Кандидатот за пратеник во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Велика Стојкова Серафимовска беше во посета во една од најстарите скопски населби Маџир Маало која се наоѓа во самиот центар на градот Скопје.

На својата фејсбук страница сподели статус во кое има видео од посетата во Маџир Маало, каде што кажува за едни од многуте нереализирани ветувања на СДСМ.

Целото видео може да го проследите во продолжение.

Маџир Маало, една од најстарите скопски населби која се наоѓа во самиот центар на градот Скопје. Уште едно ветување кое не е реализирано од СДСМ, а по се изгледа и нема да се реализира :
изградба на Детска градинка.
ВМРО-ДПМНЕ со проектот #ОбноваНаМакедонија се обврзува за:
Изградба на детски градинки
Бесплатни градинки за социјално загрозените семејства
Отворање на градинки во институции
Уште многу проекти наменети за деца, млади, социјален подобар живот на сите граѓани На Македонија.
#ОдбериОбнова
#Заокружи14

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.