Стоилковски: Чист политички прогон- Никој не мрдна за дивоградбата на Шилегов, а отвораат предмет отфрлен од Вилма Русковска

Цел месец не се најде инспектор да дојде да измери дивоградбата на Петре Шилегов! Цел месец инспектори, обвинителство, институции бегаат од одговорност за чист криминал, со сите докази, од А до Ш, што и како прави Петре Шилегов. МОЛК! Јорган планина!, пишува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

„Затоа, пак, Љупчо Путерот нарачува случај против градоначалник од опозиција за предмет за којшто дури и Вилма Русковска дигнала раце! Чист политички прогон! Чиста злоупотреба на институции!

Да, се’ е јавно, Путерче!

Јавни се причините за 14-те пеплосани пациенти во болница;

Јавни се причините за полициски спонзорираната трговија и шверцот на дрога;

Јавни се причините за пасошите за мафијашите, фалсификување среде полициски станици, мафијашко извлекување на странски функционери !

Јавни се причините за провизиите за вакцините и најголемата смртност !

Јавни се причините за сите затвореници низ македонските улици!

Се’ е јасно! Оваа мафија, оваа криминална банда знае дека губи и сега се е во игра, сите злоупотреби на институциите.

Да, Путер, еднаш се изрезили со инспекторите пред гранап на кандидат за градоначалник од опозицијата. Ова ти е втор обид. Цел изборен процес го доведуваш во прашање.

Но запаметете, преку глава сте им веќе дури и на тие што наредувате и ги сметате за послушници! Се повеќе и повеќе сведоштва и документи пристигаат токму од нив!

Ене го, доаѓа денот! Ќе одговарате, сите до еден!“, се вели во објавата на портпаролот на ВРМО-ДПМНЕ.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.