9 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020

Стоилковски до Костадинов: Уценет човек жив ѓавол, зборуваш за сѐ друго само не за куферот пари

240

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски со порака до портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов.

„Ти ја разбирам паниката, ама не ти ги оправдувам мотивите.
Збориш за се друго само не за торбите пари и тоа е чисто штитење на криминал.
Твојот идол, крими Заев, има мотив и тој е јасен, човекот од петни жили се труди да не се дознае адресата каде завршува таа торба со пари.
Ама ти имаш уште еден и тој очигледно е личен, па затоа ајде одговори: од што точно се плашиш за вака да конструираш? 
Каква е твојата блискост со Боки Тредичи и зошто беше член на неговата невладина? Што точно крие телефонот на Боки?
Ја знаеш народната, “Уценет човек, жив ѓавол”, пак ли да те учам народни поговорки?

П.С. Ќе го напишев ова и на ѕидот на Костадинов, но тој очигледно како и Крими Заев блеска со цензура па блокира коментари. Чиста демонстрација на демократскиот капацитет“-напиша Стоилковски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.