14.4 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019

Стоилов успешно опериран

158

Стојанче Стоилов веднаш по враќањето од Турција замина на операција. Македонскиот репрезентативец денеска е опериран во „Аџибадем Сиситина“ и според информациите до кои дојде „Спортмедиа“, големиот борец се чувствува добро.

Стоилов уште еднаш покажа зошто е икона на македонскиот ракомет и ја заслужува сета почит, одлучи и покрај проблемите со коленото да настапи против Турција, одигра храбро, машки без да се штеди.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.