Столе Димитриевски е новиот министер за одбрана

63

Македонскиот голман Столе Димитриевски успеа да го обрани пеналот кој го предизвика Даниел Аврамовски кои играше со рака по еден слободен удар на Украинците од десната страна.

Голманот Димитриевски по шутот на Малиновски одлично интервенираше и не дозволи тој да ја стресе повторно мрежата на нашиот гол.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.