Македонија

Столтенберг следната недела во посета на Македонија

Столтенберг следната недела во посета на Македонија

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, следната недела доаѓа во дводневна посета на Македонија.

Тој во среда и четврток доаѓа во Македонија на средби со државниот врв.

Ќе одржи и заедничка конференција со премиерот Зоран Заев