Стотици полицajци за дочек на владиката Агатангел пред ЕУ Инфо центарот

191

Откако за денеска во 17 часот беше најавено дека пред канцеларијата на ЕУ и пред македонското Собрание ќе се одржи семакедонски протест против омаловажувањето на македонскиот национален идентитет и достоинство.

Повеќе македонски здруженија објавија дека го поддржуваат овој протест, а поддршка даде и владиката Агатангел повика за учество на овој протест.

Стотици полицajци се распоредија пред ЕУ Инфо центарот како пречек за Владиката.

Видеото од полициското распоредување на следниот ЛИНК.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.