Страшно: Обамејанг претепан од крадци со фантомка во својот дом

Напаѓачот на Барселона, Пјер-Емерик Обамејанг ноќеска бил жртва на дрска кражба во својот дом во Кастелдефелс (предградие на Барса), во која не само што бил ограбен туку и претепан од напаѓачите кои носеле фантомки.

Според шпанските медиуми, крадците имале огнено оружје и метални прачки, со кои успеале да ги примораат фудбалерот и неговата сопруга да им го отворат сефот. Веднаш потоа тие побегнале со работи со голема вредност, меѓу кои и скапоцени камења, по што сопругата на Обамејанг повикала полиција.

Ова е само уште еден од низата напади врз фудбалерите, кои се повеќе зачестија во целиот свет.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.