Струмичанец нападна полицаец

31

Четириесет и едно годишен струмичанец вчера во кругот на СВР-Струмица, вербално нападнал полицискиот службеник незадоволен бидејќи не му бил пронајден моторциклот, кој го пријавил за одземен истиот ден. М.Д. бил предупреден да не го нарушува јавниот ред и мир, но тој и понатаму продолжил со нарушувањето и побарал прием кај сменоводителот во ПС.

Откако на М.Д. бил замолен да почека бидејќи имало други странки, тој почнал да го влече за палтото од униформата полицискиот службеник и со тупаница го удрил во пределот на градите и во пределот  на рамото.

М.Д. потоа подлегнал на алкотестирањепо кое било утврдено присуство на алкохот од 1,82 промили. По целосно документирање на случајот против М.Д. ќе биде поднесена кривична пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.