Струмичанец ја натепал сопругата на братот

Дваесет и деветгодишен струмичанец ќе одговара за кривично дело тешка телесна повреда откако во октомври годинава ја натепал сопругата на неговиот брат.

Полицијата информира дека на 21-ви октомври по расправија М.С. ја нападнал својата дваесет и петгодишна снаа С.М. нанесувајќи и тешки телесни повреди. Од полиција не откриваат кои биле мотивите за расправијата и нападот врз жената.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.