Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен северен ветер.

Во главниот град утринската температурата ќе биде до -7 степени Целзиусови.

Во претпладневните часови, во западните делови на Македонија ќе има услови за слаб снег, а во другите делови може да очекуваме ведро време.