Студено утро, попладне сончево со температура до 31 степен

Утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност и релативно топло. Ќе дува умерен, а попладне долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северен правец (на места до 60км/ч). Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 12, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степен.

Во Скопје сончево, попладне со мала до умерена облачност.  Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 29 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.