Судењето на Меѓународен сојуз е одложено, Боки 13 е во болница

20

Случајот Меѓународен сојуз е одложен за 24-ти септемви. Судот констатираше дека нема услови да се одржи рочиште бидејќи првообвинетиот Бојан Јовановски е во болница.

Исто така обинетата Јасна Ерцеговиќ  денеска не бешe донесена во судницата по барање на судот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.